Čítate návody na lepší život? Fungujú???

Autor: Eva Hrašková | 9.4.2015 o 7:15 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  463x

Ak by sme počítali, ktorú otázku počas života vysloví priemerný človek najčastejšie, dostali by sme celkom jasnú a zreteľnú odpoveď. „Prečo?“ Najprv nás sprevádza v detstve, keď hľadáme odpovede na všetky tie otázky, ktorými dobývame svet. A potom? Potom nás prenasleduje pri každom páde. Nie vzostupe. Vtedy sa pýtať „prečo“ nezvykneme. Vtedy nás odpoveď na túto otázku nezaujíma... Dve zdanlivo rovnaké situácie, dve etapy ľudského života, keď používame to isté slovo, avšak s diametrálne odlišnými odpoveďami. Kým v prvom prípade narážame na úsmevy a pohladenia, tá druhá situácia prináša ostré a nečakané pády. Dá sa im vyhnúť? Ak áno, ako? Existuje návod ktorý naozaj funguje? Sem s ním. 

„Priťahujete to, na čo väčšinou myslíte, bez ohľadu na to, či ste si týchto myšlienok vedomí, alebo nie. Tam leží pes zakopaný.“ (Michael Bernard Beckwith – Tajomstvo)

 

Počas posledných rokov zahltilo knižný ale aj mediálny trh niekoľko desiatok či stoviek diel, dielok, dokumentov, filmov a brožúr, ktoré na nás vyzývavo zízajú odvšadiaľ a ponúkajú nám recept na šťastie, zdravie, lásku a nemiznúci úsmev z pier.

Kto by to všetko nechcel? Podľa posledných prieskumov po motivačných knihách vo svojom živote siahne až 74% z nás. Mňa nevynímajúc. Siahla som a prinášam Vám krátky prehľad toho, kde vás krok po kroku prevedú cestou k vrcholu. Motiváciu vám prinesie život (a je jedno, či je to rozchod, smrť blízkeho, stagnácia v práci, choroba, problémy...), inšpiráciu prinesie kníhkupectvo, ale silu, tú budete musieť nájsť sami v sebe.

Nečakajte, že prečítaním dvesto či tristo stranovej knihy sa stanete najšťastnejším človekom na svete. Nečakajte ani že, prejdením textu pochopíte čo vám hovorí. Treba hľadať myšlienky medzi riadkami, otvoriť srdce aj myseľ a treba uveriť. Viera vraj tvorí 98% úspechu. Zvyšné dve percentá máme pevne v rukách. Príjemný nepomer... Tak poďme spolu nájsť každý to, čomu uveríme:

 

Šlabikár šťastia – Návrat k sebe (Pavel „Hirax“ Baričák) jednoduchou formou, vhodnou pre prváčikov, vysvetľuje princípy sebaprijatia, odpustenie, pozitívneho myslenia, „pustenia“ rodičov, pochopenia choroby, rozpustenia bolesti, vyriešenia „problému“, zanechania boja, počúvania srdca, vnímania symbolov života, oslobodenia sa od bôľov iných. Autor nenútenou a pozitívnou cestou navedie čitateľa na znovuobjavenie vlastného dieťaťa v sebe, opäť sa pokúsi stvoriť z ľudí prirodzených bláznov a pošepne návod, ako sa stať bytosťou, ktorá zoberie vlastný život do svojich rúk. Ak vám vyhovuje čítať návod na život rozpovedaný v životných skúsenostiach autora, ste na správnej ceste. Rozpovedá ho nenútene, občas zábavnou, inokedy poučnou formou. No čítať musíte skutočne medzi riadkami. A po prelúskaní prvého šlabikára Pavel prichádza aj s druhým dielom: Šlabikár šťastia 2

 

 

„Kto sa o všetkom vyjadruje škaredo, bude takto hovoriť aj o vás. Kto chváli iných, no často používa "ale", chce ohovárať. Kto často odporuje, sám neznáša odpor. Kto sa veľa rozčuľuje, veľa požaduje. Kto sa bez vyzvania začne ospravedlňovať, žaluje sám seba. Kto sa veľa hnevá, je slaboch. Kto ovláda svoj hnev, vládne sám nad sebou.“ Pavel Hirax Baričák

 

 

 

Tajomstvo (Rhonda Byrne) prináša návod, ktorý ľudia poznali už po stáročia v ústnej tradícii, v literatúre ale aj náboženských či filozofických dielach. Až Rhonda však spojila všetky zlomky Tajomstva, ktoré sa dajú používať v každej oblasti života, od peňazí, cez zdravie, šťastie až po lásku. Aj táto kniha prináša pôsobivé príbehy ľudí, ktorým poznanie Tajomstva pomohlo zbaviť sa chorôb, získať bohatstvo, prekonať prekážky a dosiahnuť nemožné. Viete čo je základom, na ktorom stavia kniha? Uveriť! Uveriť všetkému, po čom túžite... Z tejto edície ešte na knižnom trhu nájdete: Sila, Zázrak a aj novinku na pultoch Hrdina.

 

Alexander Loyd prichádza v poslednom období s dvoma veľmi významnými knihami. Liečebný kód Najvyšší princíp. Obe môžu čitateľovi priniesť to, po čom túži. Zatiaľ čo v prvej knihe sa dozvedáme, čo je zdrojom každého nášho problému a je jedno či je to problém, ktorý trápi telo alebo dušu, v druhej sa dozvedáme, čo je to, podľa čoho máme žiť, aby sme boli šťastní. Najčastejšie skloňované slová sú Stres, Láska a Pravda. Tak čo? Musíte knihu najprv prečítať, aby ste prišli na jej pointu? Nie, ale určite stojí za to, aby ste nevynechali ani jedinú stránku.

 

„Štatistiky nám hovoria, že vyše 90% vecí, ktorými sa trápime sa nikdy nestane – a keď aj, takmer nikdy to nie je také náročné alebo hrozné, ako sme si predstavovali.“ Alexander Loyd

 

Jednou z posledných, ktorá mi za posledné týždne prešla rukami je kniha, ktorá ma upútala už svojím vzhľadom. Zelený obal so zvitkom papiera a nebeskými hviezdami musel zaručene priniesť niečo nové. Bärbel Mohrová vo svojej knihe Objednávame si z vesmíru tiež pozná cestu k úspechu, novému partnerovi (hoci by mal mať zelenú pokožku, či štyri ruky), novému bývaniu či lepšej práci. Jednoducho stačí – objednať si z vesmíru všetko, po čom vám srdce ráči. Existuje vraj nejaký vnútorný hlas, ktorý by sme mali počúvať, mali by sme si plniť povinnosti v prvom rade voči samému sebe ale hlavne by sme mali pozitívne formovať svoj život. Ako všetky knihy tohto druhu, poskytuje zaujímavé príbehy, názorné príklady a a rady, či tipy, ktoré stačí už len využiť na vysnívaný život. Skromne dodávam iba jedinú radu – Daj si pozor na želania!

 

„Ale príde aj to, čo čoho sa tajne obávaš. Pretože ani tvoje podvedomie, ani univerzum nerozumejú formulácii: „NEchcem to či ono.“ Alebo: „Dúfam, že sa NEstane to či ono.“ Slovíčka „žiadny“, „nie“ a predpona „ne“ sa škrtnú a začne sa uskutočňovať obraz toho, čo si mal v hlave.“ Barbel Mohrová

 

Čo majú však všetky tieto knihy spoločné? K čomu nás pobádajú? Stačí si prečítať ktorýkoľvek z týchto tipov a vyjasní sa vám. Spája ich jediné: VIERA. Stačí uveriť, že sa splní o čom snívate. Chcete žiť podľa najvyššieho princípu? Pamätajte si tri základné slová: Viera, Pravda Láska alebo pri objednávaní z vesmíru dávajte pozor na všetko, čo sa vám zrodí v mysli, čomu uveríte.

 

Tak čo? Zmenila vám motivačná literatúra život? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti. Možno pomôžete niekomu, kto to v tejto chvíli najviac potrebuje. Občas stačí ponúknuť nádej... Veď aj to je jeden z dôvodov, prečo siahame po tomto druhe literatúry.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TV

Cez čiaru s Pavlom Fejérom: Ľudí v Humennom ovláda strach

O tom, ako v meste vládne primátorka, sa šíria nelichotivé príbehy.

DOMOV

Polícia smeruje k obvineniu Kočnera z vraždy

Zsuzsová nemala dôvod na objednávku vraždy Kuciaka, upozornil Najvyšší súd.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kočner je v putách, zrazu ho nikto nepozná

Ako fungoval Marian Kočner a zmenky.


Už ste čítali?