Za dverami číha ŽIVOT

Autor: Eva Hrašková | 3.4.2017 o 17:19 | (upravené 3.4.2017 o 20:06) Karma článku: 2,70 | Prečítané:  210x

Knihy odhaľujú ľudské osudy, no zväčša majú len fiktívnu tvár ... Táto kniha však odhalila viac, odhalila skutočný príbeh jednej matky. Nie obyčajnej... Matky, ktorá si zaslúži obdiv.

Majka, hlavná hrdinka, a autorka v jednom, prináša v svojej knižnej novinke niečo, čo dokáže priniesť málokto. V útlej, ani nie tristo stranovej knihe, predostiera svoju osobnú spoveď. Čo všetko sa zmestí na biele strany popísané životom? 

Je toľko vecí, ktoré sa nám javia ako zázrak. Dospievanie, zamilovanosť, prvý bozk. No až v tehotenstve väčšina z nás žien dospeje k poznaniu, že najväčším životným zázrakom je dieťa... Snívame o tom, aké bude. Čo si z nás vo výbave ponesie a čomu ho s láskou naučíme. Dúfame, že bude krásne, šťastné, a hlavne zdravé. Lenže čo ak sa nad jeho kolískou zídu sudičky, ktoré mu nadelia to, čo nečakáme? 

 

V prvom rade láska... Obrovská dávka materinskej lásky, odvahy a sily na ceste, ktorú by mnohí vzdali...

Dvanásť rokov, ktoré vtesnala autorka do príbehu, boli plné prekážok a pádov. Pri čítaní som bola nútená obracať list po liste, nielen preto, že Majku osobne poznám, dokonca som stretla aj hlavného hrdinu, ale preto, že z knihy, napriek nádielke sudičiek, plynulo toľko optimizmu, až som si z neho chcela čosi ukradnúť pre seba. 

Na Máriinu šiestu knižku som si robila zálusk od okamihu, ako som sa dozvedela, že vo vydavateľstve Elist uzrie svetlo sveta. A neoľutovala som. Štýlom, autorke vlastným, totiž servíruje svoje vzostupy a pády, no nie spôsobom, ktorý vzbudzuje ľútosť, práve naopak. Vzbudila môj obdiv... 

 

Áno, v niečom som mala pravdu, žiť sa naozaj oplatí. Presviedčam sa o tom pri každom detskom úsmeve, pri nezbedách, pri hrách, pri vstávaní i zaspávaní. Nemaľujem si svet naružovo, no viem, že nie ja ani šedivý... 

I napriek tomu, že si myslím, že ľahko čítané sa písalo ťažko, odporúčam knihu Za dverami číha život prečítať až do konca. Prinesie slzy i smiech a nádej dávkovanú po kvapkách. Už len vďaka tomu, že autorka dokázala vpustiť čitateľa do svojho reálneho, nie vykonštruovaného sveta, si zaslúži viac ako čitateľský obdiv. Zdá sa, že nielen písanie, ale aj život zdoláva Majka tak bravúrne, že poznatky o autizme nebudú jedinými, ktoré si po prečítaní knihy odnesieme. 

Cítiť, že rukopis postál dlhší čas a určite ho autorka skvelo "očesala". Krásna obálka a  pevná väzba sú pre knihu len plusom, takže pomerne mladé vydavateľstvo obstálo v zaťažkávajúcej skúške a kvalitnému dielu dalo skutočne krásnu tvár. Blahoželám!  

...Veru, všeličo by mohlo byť, keby... Často premýšľam, koľko rodičov Šípkových Ruženiek a zakliatych princov sedáva večer čo večer pri ich postieľkach a sníva svoj sen s názvom KEBY. Určite nie sú zúfalí. Iba niekedy na chvíľu popustia uzdu svojej fantázii... 

Knižku s podpisom autorky si môžete objednať priamo na stránke vydavateľstva Elist  - Za dverami číha život. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TV

Cez čiaru s Pavlom Fejérom: Ľudí v Humennom ovláda strach

O tom, ako v meste vládne primátorka, sa šíria nelichotivé príbehy.

DOMOV

Polícia smeruje k obvineniu Kočnera z vraždy

Zsuzsová nemala dôvod na objednávku vraždy Kuciaka, upozornil Najvyšší súd.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kočner je v putách, zrazu ho nikto nepozná

Ako fungoval Marian Kočner a zmenky.


Už ste čítali?